Prasa

Własny dom z widokiem na Giewont

https://www.money.pl/gospodarka/wlasny-dom-z-widokiem-na-giewont-6396516410685057a.html


Inwestorzy lokujący pieniądze w nieruchomości pod wynajem nie przypadkiem zwracają się w stronę Zakopanego i okolic. Zimową stolicę Polski każdego roku odwiedza 3 miliony turystów, którzy poszukują lokum na jedną noc, weekend we dwoje czy dłuższy urlop z rodziną. Tu można tylko zyskać. Szczególnie jeżeli wejdziemy w posiadanie nieruchomości nowocześnie zaprojektowanej, doskonale skomunikowanej i położonej w malowniczej, spokojnej okolicy – takiej jak domy jednorodzinne wchodzące w skład kompleksu Luxury House Zakopane.

Własny dom z widokiem na Giewont


Eksperci rynku nieruchomości są zgodni co do jednego: mieszkania, apartamenty i domy pod wynajem zlokalizowane w popularnych kurortach przestały być biznesem sezonowym. Ewolucja rynku turystyki grupowej i indywidualnej sprawiła, że na wynajmie można zarabiać przez cały rok. Wystarczy spełnić dwa warunki: nieruchomość musi znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji oraz oferować odpowiednio wysoki standard. Oba te warunki spełnia z naddatkiem kompleks Luxury House Zakopane.

Lokalizacja marzeń

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości, żeby zapewnić sobie dobrą stopę zwrotu, a w przyszłości zacząć czerpać z niej zyski przez cały rok? Przede wszystkim należy wybrać pewną lokalizację. W przypadku Polski oznacza to trzy podstawowe i niezmienne od lat destynacje: góry, morze i Mazury.

Najniżej oceniane w tej trójce jest Pojezierze Mazurskie, które pomimo znaczących przeobrażeń i poszerzania oferty turystycznej, w dalszym ciągu jest zdecydowanie sezonowe. Przez większą część roku nie można tu liczyć na stałe wpływy z wynajmu.

Inaczej wygląda sytuacja w rejonach nadmorskich. Polacy coraz częściej jeżdżą nad Bałtyk poza sezonem. Rośnie grupa turystów, którzy preferują krótkie, często weekendowe wypady na „podładowanie baterii” i nawdychanie się jodu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że poza sezonem spadają ceny, a nadmorskie promenady nie są tak zatłoczone i hałaśliwe jak w miesiącach letnich.

Najbardziej uniwersalną i realnie całoroczną destynacją turystyczną są góry. Jeżeli nie mamy doświadczenia w branży turystycznej, nie chcemy zbyt wiele czasu poświęcać na aktywne zarządzanie nieruchomością, a jednocześnie czerpać z niej regularne oraz pewne zyski, to najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja na Podhalu. A lokalizacja marzeń to oczywiście Zakopane i jego bezpośrednie sąsiedztwo.

Kościelisko, na terenie którego powstaje kompleks Luxury House Zakopane, to jeden z najpiękniejszych obszarów podgórskich w Polsce, który jest też dobrze znany turystom z całej Europy. Inwestycja zlokalizowana jest na łagodnym zboczu u podnóża Hali Butorowy Wierch. Południowa ekspozycja zapewnia doskonałe nasłonecznienie, a przez wielkoformatowe panoramiczne okna będzie można podziwiać pocztówkowo malowniczą panoramę na Giewont.

Ustronna i cicha okolica, stwarzająca możliwość relaksu w kameralnych warunkach, jest jednocześnie dogodnie skomunikowana: kompleks Luxury House dzieli zaledwie 3 kilometry od centrum Zakopanego. Miejsce zadowoli zarówno osoby poszukujące w czasie urlopu wyciszenia, jak też amatorów życia towarzyskiego, czynnego wypoczynku oraz bogatej oferty rozrywkowej i kulturalnej.

Czego można chcieć więcej? Oczywiście wysokiego standardu wynajmowanych przestrzeni.

Szałas pasterski w wersji premium

Coraz więcej turystów oczekuje pełnego komfortu, ale jednocześnie chce zachować niezależność i prywatność, którą w praktyce mogą zaoferować tylko samodzielne apartamenty lub domy.

Luxury House Zakopane oferuje standard premium na wszystkich poziomach inwestycji – od projektu, przez materiały wykończeniowe i instalacje techniczne, aż po wysmakowane projekty wystroju wnętrz.

Bryły domów nawiązują formą do tradycyjnej architektury – jednak nie do opatrzonego stylu zakopiańskiego, lecz do autentycznych szałasów pasterskich. Projektanci korzystali ze współczesnych technologii oraz tradycyjnych, bliskich naturze materiałów – takich jak drewno i kamień. W posadowionych na skale domach więźba dachowa oraz liczne elementy wyposażenia wnętrza będą wykonane z litego drewna, zachowanego w naturalnych kolorach i surowej fakturze.


Jako poszycie dachowe zastosowano dranicę modrzewiową – jedno z najbardziej tradycyjnych pokryć górskich zabudowań, które w tym regionie stosowane było od setek lat. Niezwykle ciekawym elementem wykończenia dachów są jarzma (opaski otaczające dach), które obciążono górskimi głazami – w ten sposób powstało skuteczne zabezpieczenie przed gwałtownymi porywami wiatru.

Nasadzenia charakterystycznych dla górskiego krajobrazu roślin pozwoli całemu kompleksowi wtopić się harmonijnie w otoczenie, bez szkody dla jego naturalnych walorów. Cały obszar zgrabnie zamyka kosor – ogrodzenie wzorowane na tradycyjnych płotach oddzielających górskie pastwiska.

Naturalne materiały (drewno, kamień) są także podstawą wystroju domów. Projekty wnętrz w niebanalny sposób nawiązują i rozwijają motywy zaczerpnięte ze sztuki ludowej oraz lokalnej fauny i flory, w tym szczególnie szarotki alpejskiej, która porasta okoliczne łąki. Przeszklone w całości południowe ściany domów pozwalają wniknąć do wnętrza pięknu otaczającego krajobrazu – rozległej panoramie górskiej zdominowanej przez majestatyczny Giewont.

Ukłonem w stronę natury jest także sposób ogrzewania domów, który oparto o nowoczesne pompy ciepła (domy posiadają kompletną instalację centralnego ogrzewania). Każda nieruchomość wchodząca w skład kompleksu posiada też instalację do odbioru telewizji satelitarnej, instalację elektryczną (ze stacji TRAFO) i domofonową. Doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków realizowane jest za pośrednictwem sieci miejskiej. W kwestii wykończenia domu inwestor ma całkowicie wolną rękę – może wykreować przestrzeń zgodnie z własnym gustem i pod kątem oczekiwań potencjalnych najemców.

Inwestycja z gwarancją zwrotu

W Zakopanem i okolicach zawsze było tłoczno i drogo. I tak pozostanie – rok w rok pojawia się tu ponad 3 mln turystów. Wystarczy założyć, że każdy, kto tu przyjeżdża, wydaje min. 1 000 zł (wiadomo, że jest to znacznie wyższa kwota), aby poczuć lekki zawrót głowy. Dlatego ceny nieruchomości w tym regionie wyłącznie rosną, a tym samym gwarantują bezpieczeństwo inwestycji.

Warto pamiętać, że nie zawsze najniższa cena w przeliczeniu na metr kwadratowy powinna decydować o zakupie. W wielu przypadkach lepiej jest kupić droższą nieruchomość, ale w lepszej lokalizacji, z piękniejszym widokiem z okna, posiadającą wyższy standard, dogodnie skomunikowaną czy wyposażoną we własny parking, bo to od tych czynników w głównej mierze zależy stopa zwrotu inwestycji.

W przypadku Luxury House Zakopane nawet niedoświadczony inwestor nie będzie miał problemu z decyzją. Już pobieżny przegląd ogłoszeń agencji nieruchomości przekona nas, że cena domów nie jest wygórowana. Jeżeli dodamy do tego walory lokalizacji oraz wysokiej klasy wykończenie i wyposażenie obiektów, to okaże się, że – ujmując rzecz na chłodno – jest to bardzo zachęcająca oferta, którą powinniśmy rozważyć niezwłocznie, jeżeli nie chcemy, aby ktoś nas ubiegł.

Domy dysponują obszernymi, dwuosobowymi sypialniami oraz przestronnym salonem, w którym można komfortowo zakwaterować dodatkowe 2-3 osoby. Przy takiej opcji wynajmu oraz wysokim standardzie wykończenia i wyposażenia, opłata oscylująca w okolicach 1 000 zł za dobę wydaje się zupełnie rozsądna. Jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że w tej lokalizacji wynajem przez 200 dni w roku nie jest niczym nadzwyczajnym, łatwo obliczymy, że inwestycja zwróci się po około 10 latach (25% przychodów przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z eksploatacja i wynajmem).

Na tej inwestycji, w tej lokalizacji po prostu nie da się stracić. Dodatkowo, niejako w pakiecie, zyskujemy autentyczny prestiż: kupując nieruchomość w Luxury House Zakopane, stajemy się posiadaczami własnego domu z widokiem na Giewont. Czyż to nie brzmi dumnie?


Kameralne apartamenty premium na przedmieściach Zakopanego

http://businesstraveller.pl/wiadomosci/polska/kameralne-apartamenty-premium-na-przedmiesciach-zakopanego

Poszukujesz luksusowej, doskonale skomunikowanej kwatery w sąsiedztwie Zakopanego? Nie przepadasz za dużymi hotelami, wolisz kameralne warunki i bliskość natury? Chcesz spędzić kilka dni z rodziną lub gronem przyjaciół u podnóża Tatr? A może marzysz o romantycznym gniazdku na weekend we dwoje? Każde z tych pragnień zaspokoją apartamenty i domy pod wynajem w kompleksie Luxury House Zakopane.

Własny dom z widokiem na Giewont


Coraz liczniejsza jest grupa turystów, którzy, wynajmując lokal na urlop, oczekują komfortu, przestrzeni i widoku za oknem, jaki nie skłania do zaciągnięcia zasłon. Szukanie takiego miejsca w Zakopanem i okolicach nie jest prostą sprawą, jeżeli nie jesteśmy skłonni wydać 400-700 zł za dobę hotelową. Staje się to szczególnie istotne w sytuacji, gdy wyruszamy w góry z rodziną lub grupą przyjaciół.

Wynajmij dom zamiast hotelu

Świetnym wyjściem z impasu jest skorzystanie z możliwości wynajmu apartamentu lub całego domu. Kwaterę dla kilku osób w standardzie premium możemy dostać w zamian za opłatę porównywalną z kosztem wynajęcia dwuosobowego pokoju w przyzwoitym hotelu. Jeżeli nie znalazłeś tak korzystnych warunków wynajmu i odpowiadającego Twoim oczekiwaniom standardu, powinna zainteresować Cię oferta Luxury House Zakopane.

Każdy dom wchodzący w skład kompleksu posiada dwie sypialnie z podwójnymi łóżkami oraz możliwość zakwaterowania jeszcze dwóch-trzech osób w obszernym salonie. W jednym obiekcie może zamieszkać kilkuosobowa rodzina lub grupa znajomych, co znacznie obniża koszty, a jednocześnie pozwala cieszyć się wysokim standardem wyposażenia i gustownie zaprojektowana przestrzenią.

Szałas pasterski z widokiem na Giewont

Tworzące kompleks domy, zainspirowane formą tradycyjnych szałasów pasterskich, są harmonijnym połączeniem lokalnych tradycji budowlanych z nowoczesnością – zaspokoją nawet najbardziej wymagających najemców. Do konstrukcji i wykończenia użyto naturalnych, współgrających z otoczeniem materiałów, takich jak drewno i lokalny kamień. Strome, kryte dranicą dachy i wykładane naturalnym kamieniem fasady oraz starannie dobrana roślinność w ogrodzie pozwalają domom wtopić się w otaczający krajobraz.


Każdy z budynków posiada kompletnie przeszkloną południową ścianę, przez którą, jak na wielkim ekranie, możemy podziwiać wspaniałą panoramę gór, z centralnie położonym, majestatycznym Giewontem. Za taki widok do śniadania można żądać każdych pieniędzy – goście Luxury House Zakopane otrzymają go w pakiecie i bez ograniczeń.

Kompleks otoczony jest kosorem – ogrodzeniem wzorowanym na tradycyjnych płotach, które oddzielają górskie pastwiska. Mocnym, a jednocześnie subtelnym, nawiązaniem do lokalnych tradycji są zamontowane na dachach jarzma (opaski), obciążonymi górskimi głazami, jakie zabezpieczają przed porywami silnego wiatru.

Mieszkając tu nie stracimy czasu na czasochłonne poszukiwanie miejsc parkingowych w Zakopanym, które z roku na rok są coraz droższe. Każdy dom ma miejsce do zaparkowania dwóch samochodów.

Dla aktywnych i poszukiwaczy rozrywek

Starannie wybrana lokalizacja sprawia, że apartament lub dom w kompleksie Luxury House Zakopane może być doskonałą bazą wypadową turystyki górskiej, zarówno pieszej, jak i rowerowej. To także wymarzone miejsce dla amatorów sportów zimowych, którzy po szaleństwach na stokach mogą powrócić do zacisznego, ciepłego wnętrza, aby w spokoju zregenerować siły przed następnym dniem pełnym wrażeń.


Kompleks położony jest w odległości zaledwie 3 km od centrum Zakopanego. Dzięki temu stoją przed nami otworem niezliczone atrakcje najważniejszego kurortu w Polsce, takie jak spacer Krupówkami, wjazd kolejką na Kasprowy Wierch, wycieczka do Morskiego Oka czy wyprawa na Giewont – szczyt nazywany Śpiącym Rycerzem, symbol Zakopanego, który każdego dnia będziemy mogli podziwiać z apartamentu w Luxury House.

Oczywiście Zakopane oferuje też mnóstwo innych rozrywek – od klubów nocnych po papugarnię i myszogród dla najmłodszych. Wielbiciele nieco bardziej wysublimowanej rozrywki będą mogli odwiedzić Muzeum Tatrzańskie albo wybrać się na spektakl do Teatru Witkacego, czyli jednej z najsłynniejszych scen w Polsce.

Spokojne miejsce do odpoczynku i pracy

Boom na Zakopane zapoczątkowali w XIX w. artyści. Bywały tu takie sławy jak Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. To tutaj powstało wiele dzieł malarskich Stanisława Ignacego Witkiewicza. Obecnie artyści przybywają Stolicy Tatr jak przed wiekiem w poszukiwaniu natchnienia i w celu poratowania nadwątlonego zdrowia.

Apartamenty Luxury House Zakopane mogą się stać ekskluzywnymi domami pracy twórczej – dla pisarzy, malarzy i kompozytorów. To idealne miejsce nie tylko dla tych, którzy pragną wyciszenia, odosobnienia oraz komfortowych warunków do pracy.

Kompleks Luxury House Zakopane położony jest na jednym z najpiękniejszych obszarów podgórskich w Polsce. To miejsce, w którym można się zakochać i zechcieć powracać regularnie lub nawet tu zamieszkać. To marzenie można zrealizować stając się właścicielem jednego z domów w kompleksie Luxury House Zakopane.

Szczegółowe informacje dotyczące tej wyjątkowej oferty znajdują się na stronie http://lh-zakopane.pl/