Luksusowe domy wolnostojące

LOKALIZACJA ZAKOPANE, POLSKA
CENA ZAKUPU SKONTAKTUJ SIĘ
SYPIALNIE 2
ŁAZIENKI 2
POKOJE DZIENNE 1
LICZBA DOMÓW 6
WIELKOŚĆ MIESZKANIA 80 m2

Ekskluzywne apartamenty w domu wolnostojącym

LOKALIZACJA ZAKOPANE, POLSKA
CENA ZAKUPU SKONTAKTUJ SIĘ
SYPIALNIE 2
ŁAZIENKI 1
POKOJE DZIENNE 1
LICZBA APARTAMENTÓW 2
WIELKOŚĆ MIESZKANIA PARTER 75m2 / PIĘTRO 73m2

Domy inspirowane tradycją

Tatrzańskie szałasy pasterskie, wznoszone tradycyjnie jako schronienie w wyższych partiach gór, stały się inspiracją projektu. Dzięki formie i zastosowanym materiałom budynki odwołują się bezpośrednio do wykorzystywanej od pokoleń zabudowy pasterskiej. Dotychczas forma taka – wykorzystywana sezonowo – nie stanowiła inspiracji dla współczesnych form zabudowy rezydencyjnej w Zakopanem, ustępując na rzecz dominującego stylu zakopiańskiego.

Architekci z renomowanej pracowni Karpiel Steidel Architektura wykorzystali ten zmarginalizowany element budowlanego dziedzictwa Tatr w celu realizacji w pełni współczesnej, przestrzennej i funkcjonalnej osady rezydencyjnej, służącej wypoczynkowi i rekreacji, która jednocześnie ma podnosić jakość kulturowego pejzażu regionu Małopolski.

Architektura czerpiąca z natury

Rozwiązaniem, które wprost odwołuje się do tradycji prostej zabudowy w Tatrach, jest posadowienie płyty fundującej budynku na głazach. To nawiązanie do budowy kolib na skalnych rumowiskach. Ponadto fundowanie budynków na skalnych głazach wykluczyło konieczność ingerencji w grunt. Dzięki temu architektura dostosowała się do zastanego terenu, nie podporządkowując sobie otoczenia. Charakter osady wtapia ją w otaczający krajobraz. Efekt kulturowego kamuflażu spotęgowany został wrażliwym na rodowód miejsca projektem zagospodarowania terenu. Wykorzystanie endemicznych gatunków roślin, występujących naturalnie w Tatrach, spowodowało zatopienie architektury w górskim krajobrazie.

Elegancja prostych materiałów

Kamienne głazy wykorzystano również do wykończenia budynków, nawiązujących tym samym do pasterskich schronień wysokogórskich, których ściany budowano z łatwo dostępnych na wysokości materiałów – wykluczało to konieczność ich skomplikowanego transportu. Jako pokrycie dachu wykorzystane zostały dranice – surowe, nieprzetworzone drewno w formie najbardziej naturalnej, występującej na terenie Karpat. Elementem stanowiącym charakterystyczny detal budynków są jarzma – opaski spinające krzywiznę dachu i podtrzymujące nań górskie głazy, których celem było dociążenie dachów i zabezpieczenie ich przed silnymi wiatrami, wiejącymi w Tatrach.

Budynki emanują ciepłem i elegancją współcześnie zaprojektowanych wnętrz. Funkcjonalna nowoczesność wykorzystuje doświadczenia tradycji, aby nadać miejscu niepowtarzalny klimat.

Elegancja materiałów i wyrafinowany design

Budynki emanują ciepłem i elegancją współcześnie zaprojektowanych wnętrz. Funkcjonalna nowoczesność wykorzystuje doświadczenia tradycji, aby nadać miejscu niepowtarzalny klimat. Trzaskające w kominku drwa, wełna i skóry dodają ciepła, kontrastując z zimowym pejzażem. Z kolei latem wypalane na indywidualne zamówienie kafle bogato czerpiące z regionalnej sztuki, nawiązują do kwiecistych wzorów szarotki, która porasta tutejsze, zielone polany.

przykładowy rzut parteru

przykładowy rzut poddasza

ZAGOSPODAROWANIE
TERENU

A

powierzchnia: 80 m2
cena: wyślij zapytanie

B

powierzchnia: 80 m2
cena: wyślij zapytanie

C

powierzchnia: 80 m2
cena: wyślij zapytanie

D

REZERWACJA

E

powierzchnia: 80 m2
cena: wyślij zapytanie

F

powierzchnia: 80 m2
cena: wyślij zapytanie

G

powierzchnia parter: 92 m2
powierzchnia piętro: 79 m2
cena: wyślij zapytanie

ZAGOSPODAROWANIE
TERENU

wejście do budynku

granica działki

obrys budynku

powierzchnia biologicznie czynna

budynek mieszkalny

plac zabaw

powierzchnia balkonów / tarasów

powierzchnia utwardzona

oświetlenie zewnętrzne solarne

elementy małej architektury

projektowane skarpy

powierzchnia urządzona

zieleń urządzona